<Latviski Latviski - <In English In English - <По Русски По Русски - <Deutsch Deutsch - <Lietuviški Lietuviški

Esi centrā!

Sākums » Liepāja

Print

Liepāja

Liepāja ir trešā lielākā pilsēta Latvijā, tā atrodas pašos valsts dienvidrietumos, Baltijas jūras krastā. Liepājas himna sākas ar vārdiem, "Pilsētā, kurā piedzimst vējš...". Vienmēr vējaina, vienmēr svaigas jūras elpas un smilšu smaržas apdvesta - Liepāja ir pilsēta ar īpašu, pievilcīgu un māksliniecisku auru, tā ir pilsēta, no kuras neaiziet, un cilvēki, kuri te dzimuši, lepni sauc sevi par liepājniekiem pat tad, ja dzīvo tūkstošiem kilometru tālumā. Šķiet, ka šī pilsēta elpo un dzīvo pati savu dzīvi - piesātinātu un daudzveidīgu. Liepājā ir dzimuši daudzi populāri mūziķi, komponisti, rakstnieki, dzejnieki, gleznotāji, tēlnieki un aktieri. Liepājnieki lepojas ar saviem slavenajiem tautiešiem, un pilsētas brīnišķīgās tradīcijas sniedzas tālu pagātnē. Ik gadus Liepājā notiek vērienīgi kultūras pasākumi, kas piesaista daudz ļaužu gan no Latvijas, gan no ārzemēm, piemēram, Summer Sound mūzikas festivāls, Starptautiskais pianisma zvaigžņu festivāls un citi.

Vēl viena iezīme, kas padara Liepāju neatkārtojamu, ir tās arhitektūra. Nosacīti mazā telpā ir sagrupējušās dažādu stilu un laikmetu ēka, tās ir dažādas un vienreizējas, cita citu papildinot un radot tikai Liepājai raksturīgu atmosfēru. Te var redzēt koka ēkas, kas saglabājušās pat no 17. gadsimta, piemēram, Jāņa ielā, un vācu arhitekta Paula Berči 19. gadsimtā projektētās ēkas no tiem laikiem, kad Liepāja bija labi pazīstama kūrvieta.

Liepājā kaut ko tieši sev var atrast cilvēki ar visdažādākajām interesēm. Skaistā balto smilšu pludmale vilina atpūtniekus un ūdenssporta mīļotājus, arhitektūra un vēstures stāsti - zinātkārus tūristus, bet pilsētas naktsdzīve būs īsts atklājums tiem, kuri grib izklaidēties. Daudz dažādu kultūras pasākumu mūzikas un mākslas cienītājiem, sporta sacensības (futbols, basketbols, hokejs, sērfošana, rallijs utt.) kaislīgiem sporta entuziastiem... tas viss tikai vienā mazā, brīnišķīgā pilsētā, kura dod iespēju baudīt dzīves garšu un vienkārši labi atpūsties!

Liepāja Vikipēdijā

Virtuālā Liepāja (virtuālās tūres)

Vairāk informācijas par aktuālajiem pasākumiem Liepājā: vienots pilsētas KALENDĀRS

 

Viesnīca "Līva"
Lielā liela 11, Liepāja, LV-3401, Latvija
Tālr.: +371 634 20102
Fakss: +371 634 80259
e-pasts: info@liva.lv

Veic rezervāciju izmantojot Skype:

My status

Atrodi viesnīcu "Līva" ar Google Karti..