Liepāja

Liepāja

ir trešā lielākā pilsēta Latvijā. Tā atrodas pašos valsts dienvidrietumos, Baltijas jūras krastā. Liepājas himna sākas ar vārdiem, „Pilsētā, kurā piedzimst vējš…”. Vienmēr vējaina, vienmēr svaigas jūras elpas un smilšu smaržas apdvesta ‒ Liepāja ir pilsēta ar īpašu, pievilcīgu un māksliniecisku auru, tā ir pilsēta, no kuras neaiziet, un cilvēki, kuri te dzimuši, lepni sauc sevi par liepājniekiem pat tad, ja dzīvo tūkstošiem kilometru tālumā. Šķiet, ka šī pilsēta elpo un dzīvo pati savu dzīvi ‒ piesātinātu un daudzveidīgu. Liepājā ir dzimuši daudzi populāri mūziķi, komponisti, rakstnieki, dzejnieki, gleznotāji, tēlnieki un aktieri. Liepājnieki lepojas ar saviem slavenajiem tautiešiem, un pilsētas brīnišķīgās tradīcijas sniedzas tālu pagātnē. Ik gadus Liepājā notiek vērienīgi kultūras pasākumi, piemēram, Summer Sound mūzikas festivāls, Starptautiskais pianisma zvaigžņu festivāls un citi, piesaistot daudz ļaužu gan no Latvijas, gan no ārzemēm.

Liepājā kaut ko tieši sev var atrast cilvēki ar visdažādākajām interesēm. Skaistā balto smilšu pludmale vilina atpūtniekus un ūdenssporta mīļotājus, arhitektūra un vēstures stāsti ‒ zinātkārus tūristus, bet pilsētas naktsdzīve būs īsts atklājums tiem, kuri grib izklaidēties. Daudz dažādu kultūras pasākumu mūzikas un mākslas cienītājiem, sporta sacensības (futbols, basketbols, hokejs, sērfošana, rallijs utt.) kaislīgiem sporta entuziastiem… tas viss tikai vienā mazā, brīnišķīgā pilsētā, kura dod iespēju baudīt dzīves garšu un vienkārši labi atpūsties!

Vai zināji ka gar mūsu namdurvīm ved garās distances pārgājienu maršruts “Jūrtaka”! Pievienojies Jūrtakai, kad vien vēlies, atvadies, kad vēlies, un atgriezies, kad esi pēc tās noilgojies! Vairāk informācijas www.jurtaka.lv.